Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tady si určitě zajeďte.......

 

V našem městě je hned několik památek, které můžete navštívit.Jednou z nich je Zámek Hradec nad Moravicí.K zámku sice vede hodně špatná cesta ale pohled na něj stojí za to.Okolo zámku je postaven tzv.Červený zámek, který je ale mnohem mladší než původní "bílý",který byl přestavěn z hradu.Prohlídka vede nádhernými salóny a pokoji.V samotném zámku se nachází galerie, ve které jsou samotné historické expozice a  krásné obrazy z dob přestavby zámku i po ní.Sama jsem zámek navštívila a mohu Vám jej opravdu doporučit.

 

Obrazek

Další tzv.památkou je místní muzeum.Můžete zde vidět několik předmětů spojených s historií města.Muzeum se specializuje na získávání starých kuchyňských potřeb a nástrojů a má rozsáhlou sbírku papírových betlémů.Zajímá se mj.o vývoj fauny a flóry v místním okolí.Mětské muzeum se stalo r.2000 členem asociace muzeí a galerií ČR.

 

 

 

Obrazek

 Zajímavou budovou je zde Národní dům,který byl podobně jako místní zámek několikrát přestavěn a v každém období zde bylo něco jiného.Dnes je zde městská knihovna,informaační centrum,městské kulturní středisko, část mětského muzea, kino a kancelář poslance parlamentu ČR Josefa Víchy.Kancelář poslance asi nikdo navštěvovat nebude ale místní knihovna je dobře zařízená a v kině se hraje každý druhý týden ve středu.

 

Obrazek

Jednou z posledních  zajímavostí v této oblasti je rozhleda ŠANCE nedaleko Hradce nad Moravicí- v Jakubčovicích.Stojí v nadmořské výšce 522 m, je vysoká asi 15,5 metru, ale nejvyšší vyhlídková plošina je 13 metrů.Kdo by měl zájem podívat se z této nové rozhledny musí vyjít 61 schodů,což není zase tak moc.Z rozhledny jsou nádherně vidět Jeseníky, beskydy a také Opava a její okolí.Na rozhledně jsem byla a cesta k ní není příliš jednoduchá,ale vede k ní i cesta po které můžete jet autem.

 

Obrazek

Dále v tomto městě můžete vidět kostel sv.Petra a Pavla,Církevní školu sv.Ludmily, Základní školu Hradec nad Moravicí a dobrovolný sbor hasičů města Hradec n.Moravicí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Kristýna, 21. 6. 2015 19:55)

Nechci být na tebe nějak hnusná, ale buď si absolutně tupá nebo si jen děláš prdel protože to jinak není možné. Národní dům vypadá úplně jinak a prosím tě nauč se psát když už nic. Jo a jen tak mimochodem... z Hradce nejsi určitě a pochybuji, že jsi někdy viděla gympl třeba i z dálky.

park

(jana, 20. 4. 2010 8:49)

jen se chci zeptat je vstup do parku povolen i se psem čivava